Saradnik u računovodstvu (m/ž)

Bar, Crna Gora

Konkurs više nije dostupan
DEKRA zapošljavanje d.o.o. je agencija za posredovanje pri zapošljavanju, ispitivanje tržišta i javnog mnjenja te za pružanje intelektualnih usluga. Osnovana je od strane društva DEKRA Arbeit GmbH iz Stuttgarta, a kao dio internacionalne korporacije DEKRA SE koja broji 47.000 zaposlenih i ima kancelarije u više od 50 država svijeta.

Za potrebe našeg Klijenta, renomiranu kompaniju, tražimo motivisanu i odgovornu osobu za rad na poziciji:

Saradnik u računovodstvu (m/ž)

Mjesto rada: Bar

Opis posla:

  • Vrši prijem, kontrolu i obradu dokumentacije koja se odnosi na knjiženja
  • Vrši knjigovodstvena usklađivanja sa kupcima i dobavljačima, knjiži fakturisane i naplaćene usluge, sačinjava specifikaciju nenaplaćenih potraživanja
  • Prati naplate i plaćanja putem žiro računa i evidentira ih u poslovnim knjigama Društva
  • Vrši knjiženja na analitičkim kontima i vrši usklađivanja sa glavnom knjigom
  • Vrši obračun zarada, dnevnica i drugih primanja zaposlenih
  • Obračunava obaveze po osnovu ugovora o djelu i zakupu, renti, dopunskom radu, solidarnoj pomoći
  • Priprema dokumentaciju za vođenje sudskih postupaka u naplati potraživanja
  • Izrađuje pregled o stanju računa u bankama  i pregleda o obavezama za isplatu šteta
  • Priprema redovne i povremene izvještaje za potrebe drugih organizacionih jedinica
  • Kontroliše i potvrđuje IOS
  • Učestvuje u izradi završnog računa
  • Prati zakonske propise i standarde iz djelokruga radnog mjesta
  • Radi u timu i prati korporativnu politiku
  • Ukoliko je neophodno, obavlja i druge zadatke po nalogu nadređenog lica, u skladu sa ovlašćenjima

Zahtjevi:

  • VSS, Fakultet ekonomsko-računovodstvenog usmjerenja
  • Minimum 2 godine radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima
  • Poznavanje rada na računaru - MS Office paket
  • Poznavanje zakonske regulative relevantne za oblast računovodstva

Benefiti:

  • Odlični radni uslovi
  • Službeni telefon, topli obrok
  • Mogućnost usavršavanja